Mini Pleyback Show

W piątek 12 września po całym Domu roznosiła się muzyka i śpiew, a to wszystko za sprawą zorganizowanego u nas Mini Playback Show. Nasze Mieszkanki przy pomocy terapeutów i opiekunów w dobrze dobranych do swojego repertuaru strojach wykonały m.in. takie utwory jak : „Jozin z Bazin” , „Dżaga”, „Chicken song”, „Facet to świnia”, „Wyglądasz idealnie”, „ Lalunia”, „ Bamboleo”. Występy Artystów przyniosły wiele radości i uśmiechu publiczności, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.

Narodowe czytanie

3 września 2022 r. na nabrzeżu Łobżonki odbyła się 11 edycja Narodowego Czytania. Tegorocznym tematem były: „ Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Również Nasza podopieczna p. Mirosława Lewicz skorzystała z zaproszenia i zaprezentowała kilka strof utworu pt.” Romantyczność”. Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tej uroczystości.

Targ Twórców

Po raz kolejny braliśmy udział w Targach Twórców w Łobżenicy, na którym zaprezentowaliśmy swoje prace wykonane na zajęciach terapeutycznych. Zespół muzyczny zaśpiewał kilka piosenek o tematyce ludowej. Panie także miały możliwość wysłuchania koncertu gwiazdy specjalnej- Jacka Silskiego. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom , który wręczył Piotr Łosoś- Burmistrz Łobżenicy. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

Wycieczka nad morze

Jak co roku, Nasze Panie pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę nad polskie morze do Sarbinowa. Mimo wietrznej pogody Mieszkanki sporo czasu spędziły na plaży podziwiając piękne widoki. Nie zabrakło spacerów na plaży oraz nadmorską promenadą. Postanowiliśmy także odwiedzić pobliskie stragany z pamiątkami-każdy wybrał coś ciekawego dla siebie i przyjaciół. Udaliśmy się także na pyszny obiadek i smakowite lody. Zmęczeni, ale szczęśliwe pełni wrażeń, wspomnień wróciliśmy do Domu.

WYCIECZKA DO KINA

Dnia 13 maja została zorganizowana wycieczka do kina . Tym razem obejrzeliśmy polską komedię pt. „ Za duży na bajki”. Po seansie wybraliśmy się do McDonald. Panie korzystając z okazji udały się na zakupy do galerii handlowej.

PIKNIK INTEGRACYJNY

W minionym tygodniu korzystając z uroków wiosny odbył się piknik, na którym gościliśmy Naszych przyjaciół z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej z Dębna. Spotkanie odbyło się w parku przy pysznym poczęstunku. Wszyscy w znakomitych humorach tańczyli przy dźwiękach muzyki.

Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima

Grupa teatralna działająca w Naszym Domu recytowała wiersze znanych polskich pisarzy Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. W kolorowych strojach Panie zaprezentowały utwory takie jak: „Abecadło”, „ Samochwała”, „ Skarżypyta”, „ Leń”, ,, Bambo”, „ Okulary”, „ Pajac”. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

POŻEGNANIE ZIMY

W dniu dzisiejszym w Naszym Domu Mieszkanki pożegnały zimę. Pięknie przystrojona marzanna towarzyszyła nam podczas spaceru nad rzekę Lubczę. Przy śpiewie i muzyce przywitaliśmy Panią Wiosnę. Po powrocie odbył się piknik i pierwsze wiosenne grilowanie . Pogoda i humory nam dopisywały.

PREZENTACJA O ŻYCIU PSZCZÓŁ

W piątek 18.03.2022 r. Mieszkanki Naszego Domu obejrzały i wysłuchały prezentację przygotowaną przez terapeutę- Panią Karinę na temat życia pszczół. Panie dowiedziały się czym w ulu zajmują się pszczoły i jaka jest ich rola w środowisku. Mieszkankom zaprezentowano strój pszczelarza, który pszczelarz zakłada podczas pracy w pasiece.

Odwiedziny Świetego Mikołaja

Już tradycyjnie 6 grudnia odwiedził nasze Mieszkanki długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Panie bardzo ucieszyły się na spotkanie z Nim i przywitały go z wielką radością i wielkimi brawami. Mikołaj obdarował Panie słodkościami i obiecał, że wróci do Nas za rok.