Inscenizacja słowno- muzyczna „Na straganie” -Jan Brzechwa

Dnia 16.03.2021 w Domu Pomocy Społecznej odbyło się przedstawienie pt. „ Na straganie” . Sala naszej stołówki wypełniła się widzami. Kolorowe stroje, w których wystąpiły nasze aktorki przygotowała Pani Kasia wraz z mieszkankami. Nad całym przedstawieniem czuwał Pan Maciej wraz z Panią Beatą. Panie wcieliły się w rolę warzyw i zaśpiewały piosenki pt. „ Warzywa” oraz „Ogórek wąsaty” . Na koniec został wyświetlony film pt. „ Ratatuj”. Tym akcentem zakończyliśmy kolejny udany i zabawny dzień.

DZIEŃ KOBIET

W tym szczególnym dniu-każda Pani w Naszym Domu mogła poczuć się wyjątkowo. Z okazji święta Mieszkanki wraz z terapeutami przygotowały występ słowno-muzyczny. Panowie zorganizowali specjalną niespodziankę, jaką był występ Zenka Martyniuka, w którego wcielił się Pan Damian natomiast Pan Maciej zagrał na saksofonie utwór Franka Sinatry. Oprócz tego każda Pani została obdarowana pięknym kwiatkiem .Po występie mieszkanki zaproszono na kawę i pyszne ciasto. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale mimo wszystko ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Udział w koncercie „Kalejdoskop Barw Polski”

Mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie bardzo dziękują Państwowemu Zespołowi Ludowemu Pieśni i Tańca „ Mazowsze” za możliwość wzięcia udziału w koncercie na żywo w formule online, który został specjalnie zagrany i zatańczony dla seniorów oraz pracowników Domów Pomocy Społecznych. Koncert zatytułowany „ Kalejdoskop Barw Polski” wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych Mieszkanek.

ZIMOWY KONKURS RECYTATORSKI

Jak co roku w Naszym Domu został zorganizowany konkurs recytatorski wiersza zimowego. Dwadzieścia mieszkanek znakomicie przygotowało się i zaprezentowało swój ulubiony utwór poetycki. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Kulig w Naszym Domu.

W tym roku nie zabrakło nam śniegu, dlatego też w poniedziałek na terenie Naszego Domu został zorganizowany kulig dla Naszych podopiecznych. Pogoda nam dopisała. Po udanym kuligu ogrzaliśmy się przy ognisku, zjedliśmy pieczone kiełbaski i napiliśmy się gorącej herbaty z cytryną. Przejażdżka kuligiem to niesamowita przygoda i wspaniały dzień spędzony na świeżym powietrzu.

Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce

Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce

Dzięki realizacji projektu grantowego „ Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce” zostało zakupione wyposażenie i sprzęt pozwalający ograniczać narażenie na zakażenie „Sars-CoV-2 „mieszkańców Domu . W ramach projektu pozyskano :
bezdotykowe pojemniki do płynu dezynfekcyjnego, bezdotykowe termometry do pomiaru temperatury,  bramkę do pomiaru temperatury i identyfikacji noszenia maseczek a także koncentratory tlenu, lampy biobójcze, ozonatory oraz oczyszczacze powietrza i maty dezynfekcyjne .
Wyposażenie to pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa pracy personelu .

 

Dziękujemy FUNDACJI BIEDRONKA

W dniu 16.12.2020r. Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie otrzymał darowiznę w postaci: artykułów chemicznych, środków ochrony osobistej oraz artykułów spożywczych z FUNDACJI BIEDRONKA. Niniejszym Dyrektor, pracownicy oraz mieszkanki Domu Pomocy Społecznej składają serdeczne podziękowania za przekazaną darowiznę, która jest wynikiem wielkiego zrozumienia dla naszych potrzeb i przede wszystkim serca dla drugiego człowieka..

Mini playback show

Dnia 20.08.2020r. na terenie Domu odbył się mini playback show. Panie wczuły się w rolę znanych piosenkarzy i zaprezentowały swoje ulubione utwory takie jak:
„Córka rybaka”, „ Miłość w Zakopanem”,,Za krokiem krok”„Ruda tańczy jak szalona”,,Seniorita”, ,, Mama ostrzegała”, „Szalona”, „Malowane usta”. Był to czas spędzony w miłej atmosferze , nie zabrakło również wspólnej zabawy i wręczenia upominków.

 

PIKNIK W NASZYM DOMU


 

Dnia 13.08.2020r. na terenie Naszego Domu odbył się piknik integracyjny dla naszych mieszkanek, który rozpoczął się wspólną zabawą taneczną. Nasze Panie bawiły się przy muzyce disco polo. Następnie po wspólnej imprezie Panie zostały zaproszone na pyszne kiełbaski z grilla. Pogoda nam dopisywała i nie zabrakło również uśmiechu na twarzy Naszych Podopiecznych.

Odwiedziny przedszkolaków

Dnia 10 marca odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Publicznego z Łobżenicy wraz ze swoimi opiekunami. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzach zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne recytując, śpiewając i tańcząc w rytmie wiosennych piosenek. Po występie dzieci wręczyły Naszym mieszkankom własnoręcznie wykonane kolorowe laurki. Swoim występem wzbudziły zachwyt i wzruszenie. Po przedstawieniu zaproszono małych artystów na słodki poczęstunek. Przedszkolaki miały także okazje obejrzeć wnętrze Naszego Domu i poznać choć trochę codzienne życie mieszkanek. Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny i już czekamy z utęsknieniem na kolejne spotkanie.