UROCZYSTE OBCHODY 32 ROCZNICY DZIAŁALNOŚCI DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ IM. JANA PAWŁA II W PILE

19 CZERWCA 2024R. ZOSTALIŚMY ZAPROSZENI DO NASZYCH PRZYJACIÓŁ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ IM. JANA PAWŁA II W PILE NA UROCZYSTE OBCHODY 32 ROCZNICY DZIAŁALNOŚCI DOMU. SPOTKANIE ROZPOCZĘŁO SIĘ MSZĄ ŚW. NASTĘPNIE DYREKTOR DOMU PAN JAROSŁAW GRZEBYK POWITAŁ WSZYSTKICH ZAPROSZONYCH GOŚCI I ZAPROSIŁ NA WYSTĘP ARTYSTYCZNY ORAZ PYSZNY POCZĘSTUNEK. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE.

Wczasy w Więcborku

Grupa Mieszkanek od 13 czerwca do 19 czerwca przebywała na kilkudniowych wczasach w ośrodku wypoczynkowym w Więcborku. Panie bardzo aktywnie i miło spędzały czas, spacerowały, grillowały, przygotowywały pyszne przekąski. Nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów. To były cudowne wczasy z niecierpliwością czekamy na następne.

„Spotkanie u Matki”

Dzisiaj braliśmy udział w Przeglądzie Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Spotkanie u Matki”. Mieszkanki Naszego Domu przepięknie zaśpiewały dwie piosenki: „Schowaj mnie” oraz „Niechaj zstąpi Duch Twój”. Po występie zjedliśmy pyszny obiad i lody. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy brać udział w tak wspaniałej uroczystości.

Mile spędzony czas w Łobżenicy

W poniedziałek Nasze Mieszkanki pojechały do pobliskiego kina w Łobżenicy. Tym razem obejrzały polską komedię: „ Masz ci los”. Po seansie Panie poszły na spacer Bulwarem 700-lecia a w The King Kebab zjadły pyszne rollo oraz lody. To był mile spędzony dzień.

ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW

12 marca 2024r. mieliśmy okazję gościć w Naszym Domu dzieci z Przedszkola Publicznego w Łobżenicy wraz ze swoimi opiekunkami. Po oficjalnym przywitaniu obejrzeliśmy wspaniale przygotowany występ z okazji Dnia Kobiet. Nasi mali goście zaprezentowali piękne wiersze oraz piosenki, nie zabrakło również tańców.

Przedszkolaki wręczyły Naszym mieszkankom własnoręcznie wykonane kolorowe laurki, a na sam koniec spotkania odwiedził nas biały, wielki miś, który bawił się wspólnie z uczestnikami imprezy. Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny i już czekamy z utęsknieniem na kolejne spotkanie.

DZIEN KOBIET

Dzień Kobiet stał się wspaniałą okazją  do miłego spotkania. W imieniu męskiej społeczności Dyrektor Domu, Pan Krzysztof Banach złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Mieszkanki zaprezentowały występ słowno- muzyczny, a Pan Maciej zagrał kilka utworów na saksofonie. Następnie wszystkie Panie zostały zaproszone na przepyszny poczęstunek, podczas którego każda z Pań otrzymała upominek. Ten dzień upłynął w wyjątkowej atmosferze i był dla nas wszystkich wielkim przeżyciem.

ZABAWA KARNAWAŁOWA W NASZYM DOMU

W środę została zorganizowana w Naszej placówce zabawa karnawałowa. Brali w niej udział nasi przyjaciele z zaprzyjaźnionych, pobliskich Domów Pomocy Społecznej. Dyrektor Domu- Pan Krzysztof Banach przywitał wszystkich gości i życzył wspaniałej imprezy. Przygotowanych zostało także wiele ciekawych atrakcji. Pani Ilona z grupą Mieszkanek zatańczyła taniec do piosenki ITALODISCO. Odwiedził Nas także wielki biały miś, który bawił się wspólnie z uczestnikami imprezy. Karnawałowy nastrój na długo pozostanie w sercach naszych Mieszkańców.

KONCERT ZESPOŁU BŁĘKIT KRAJNY

6 lutego 2024r. gościliśmy w Naszym Domu zespół muzyczny „BŁĘKIT KRAJNY”. Prowadzący i akompaniujący Pan Dariusz wraz z Paniami wykonali wspaniały koncert składający się z przebojów muzyki biesiadnej. Artystki zachwyciły mieszkanki piękną barwą głosu, ślicznymi strojami, pozytywnymi emocjami oraz ogromną charyzmą. Następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali dwa utwory: „Głęboka studzienka” i „Szła dzieweczka do laseczka”. To był przyjemnie spędzony czas, który pozostawił miłe i radosne wspomnienia wśród mieszkanek, które wyrazy uznania wyraziły gromkimi brawami. Dziękujemy za czarujący koncert.

BAL MASKOWY

Dziś w Naszym Domu odbył się KARNAWAŁOWY BAL MASKOWY. Panie na zajęciach terapeutycznych przygotowały kolorowe maski, które ozdobiły koralikami, piórkami oraz cekinami. Wyglądały w nich przepięknie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sesja fotograficzna. Zabawa przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości.

Zabawa karnawałowa w Suchorączku

Ostatni dzień stycznia przyniósł nam wiele wrażeń. W godzinach popołudniowych zostaliśmy zaproszeni na zabawę karnawałową do Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku. Tańce, konkursy i zabawy umiliły wszystkim wspólnie spędzony czas. Jak zawsze było wspaniale. Dziękujemy za zaproszenie.