TURNIEJ BOULE

Dnia 21.10.2021r. Nasze Panie miały okazję wziąć udział w turnieju boule dla osób niepełnosprawnych zorganizowanego przez sołectwo Jeziorki. Zawody wzbudziły sporo emocji. Była wspaniała zabawa i przepyszny poczęstunek. Nasze Mieszkanki były bardzo szczęśliwe, ponieważ do Domu wróciły ze srebrnymi medalami na szyi.

Zakończenie lata

Na zakończenie słonecznego lata zorganizowany został w Naszym Domu piknik. Spędziliśmy go w towarzystwie naszych przyjaciół z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w Dębnie. Pogoda była znakomita. Czas bardzo szybko minął na wspólnej zabawie, śpiewach i tańcach oraz rozmowach przy pysznym poczęstunku.

Wycieczka do Więcborka

W minionym tygodniu Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie wraz z terapeutą pojechały na wycieczkę integracyjno-edukacyjną do Więcborka. Podczas tej wyprawy zwiedziły ciekawe miejsca: zabytkowy kościół ewangelicki, grobowiec rodziny Konkiel z tarasem widokowym oraz molo więcborskie z fontanną na jeziorze. Następnym przystankiem była plaża miejska oraz kamienny most kolejowy, przy którym znajduje się ujście rzeki Orla. Panie z wyprawy przywiozły uśmiechy na twarzach oraz pamiątkowe zdjęcia.

TARGI TWÓRCÓW W ŁOBŻENICY

W niedziele na bulwarze w Łobżenicy odbył się Targ Twórców. Nasze Panie oraz inni twórcy z naszego regionu zaprezentowali swoje rękodzieła artystyczne. Nie zabrakło makram, łapaczy snów, pięknych serwet, torebek, obrazów, rzeźb itp. Zespół wokalny Naszego Domu przygotował i zaśpiewał kilka piosenek. Atrakcją był również występ Corado Yanez. Na zakończenie wszyscy Twórcy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Wycieczka do Sarbinowa

11 sierpnia Mieszkanki Naszego Domu pod opieką terapeutów pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę nad polskie morze do Sarbinowa. Dzięki sprzyjającej pogodzie wszyscy bardzo chętnie spacerowali nad brzegiem morza. Panie wróciły w dobrych humorach z miłymi wspomnieniami oraz pięknymi pamiątkami.

Playback show

Nasze Panie po raz kolejny wzięły udział w playback show i wcieliły się w rolę swoich ulubionych idoli. Śpiewały i prezentowały układy do najpopularniejszych utworów, takich jak „ Ramie w ramie”, „ Jadą, jadą misie”, „ Kawiarenki”, „ Musisz się starać”, „ Miód malina”, „ Jozin z Bazin”, „ Nocy mało”, „ Ona dla mnie tańczy”,”Tańcze z nim do rana” . W tym roku zainteresowanie do konkursu było ogromne- 26 mieszkanek przy pomocy terapeutów zostało przygotowanych do imprezy. Niespodzianką był występ Dyrektora, który zaprezentował utwór pt. „Chłop z Mazur”- który został nagrodzony wielkimi brawami. Tego dnia nie było przegranych-wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. W finale wszyscy zatańczyli i zaśpiewali piosenkę pt: „ Odam Ci wszystko” . To był bardzo udany dzień.

ŚWIĘTOJANKI

Już tradycyjnie na początku lata w Naszym Domu odbyły się Świetojanki- impreza integracyjno-rekreacyjna dla Naszych Pań. Na uczestników spotkania czekały konkursy m.in. : jaka to melodia, najpiękniejszy wianek świętojański, szukanie kwiatu paproci, skakanie przez line itp. Najciekawsza atrakcją było malowanie twarzy podopiecznych przez panią Beatę oraz panią Kasię. Dużo radości sprawił pyszny poczęstunek. Zgodnie z tradycja chętne osoby poszły nad rzekę Lubcza, puszczać wianki. Zabawa przy muzyce trwała długo piękna pogoda dopisywała przez cały dzień.

Spotkanie przy grillu

W minionym tygodniu w Naszym Domu odbyło się spotkanie przy grillu. Dzięki pięknej pogodzie Mieszkanki wraz z Pracownikami wspólnie biesiadowali na świeżym powietrzu. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry nastrój i humor. Tym akcentem oficjalnie rozpoczęliśmy sezon grillowy.

Inscenizacja słowno- muzyczna „Na straganie” -Jan Brzechwa

Dnia 16.03.2021 w Domu Pomocy Społecznej odbyło się przedstawienie pt. „ Na straganie” . Sala naszej stołówki wypełniła się widzami. Kolorowe stroje, w których wystąpiły nasze aktorki przygotowała Pani Kasia wraz z mieszkankami. Nad całym przedstawieniem czuwał Pan Maciej wraz z Panią Beatą. Panie wcieliły się w rolę warzyw i zaśpiewały piosenki pt. „ Warzywa” oraz „Ogórek wąsaty” . Na koniec został wyświetlony film pt. „ Ratatuj”. Tym akcentem zakończyliśmy kolejny udany i zabawny dzień.

DZIEŃ KOBIET

W tym szczególnym dniu-każda Pani w Naszym Domu mogła poczuć się wyjątkowo. Z okazji święta Mieszkanki wraz z terapeutami przygotowały występ słowno-muzyczny. Panowie zorganizowali specjalną niespodziankę, jaką był występ Zenka Martyniuka, w którego wcielił się Pan Damian natomiast Pan Maciej zagrał na saksofonie utwór Franka Sinatry. Oprócz tego każda Pani została obdarowana pięknym kwiatkiem .Po występie mieszkanki zaproszono na kawę i pyszne ciasto. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale mimo wszystko ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.