Finał akcji ” Święty Mikołaj dla seniora”

20.12.2022r. w Naszym Domu odbył się wyjątkowy finał akcji „ Święty Mikołaj dla Seniora”. Mieszkańcy Naszego Domu za sprawą Fundacji – otrzymali cudowne prezenty. 76 Podopiecznych napisało listy do Św. Mikołaja prosząc w nich o zrealizowanie swoich najskrytszych marzeń i oczekiwań. Reakcja Św. Mikołajów z całej Polski przerosła wyobrażenie Nas wszystkich. My jako Pracownicy przeżyliśmy piękne chwile wzruszenia, natomiast Nasi wspaniali Mieszkańcy poczuli się wyjątkowo- dzięki temu, że każdy z nich dostał swój wymarzony, upragniony prezent, który sprawił dużo uśmiechu na twarzy, wiele radości – pojawiły się także łzy wzruszenia. Dziękujemy Fundacji „ Święty Mikołaj dla Seniora”, wszystkim Mikołajom oraz koordynatorce pani Paulinie F. za zaangażowanie i poświęcenie w realizacje marzeń Naszych Mieszkańców.

Dzień Sportowca

Korzystając z przepięknej jesiennej pogody we wtorek został zorganizowany Dzień Sportowca. Przygotowanych zostało wiele ciekawych konkurencji m .in. : slalom hokejowy, rzut do wiszącego pajaca, rzut lotką do tarczy, skoki przez skakankę, skok w dal z miejsca, rzut woreczkiem do kosza, rzut przez obręcz. Po wspólnej rozgrzewce, którą przeprowadził Pan Maciej rozpoczęto rywalizacje. Po podliczeniu wszystkich wyników wręczone zostały dyplomy oraz nagrody.

” CZERWONY KAPTUREK”

Grupa teatralna działająca w Naszym Domu pod pieczą Pani Beaty zaprezentowała po raz kolejny fascynujące przedstawienie pt. „ Czerwony Kapturek”. Przepiękna sceneria, śliczne kostiumy aktorów oraz znakomicie odegrane role wywarły na wszystkich widzów ogromne wrażenie. Wszystko było tak jak w prawdziwej bajce. Spektakl ten został nagrodzony wielkimi brawami .

PIKNIK EKOLOGICZNY

W sobotę mieliśmy okazje brać udział w Pikniku Ekologicznym, który został zorganizowanym w nowo otwartym Edukacyjnym Centrum Przyrodniczo – Ekologicznym w Chlebnie. Było wiele ciekawych atrakcji m.in. Mieszkanki brały udział w wyścigu z robotami, grały w przeróżne gry planszowe, zdobiły doniczki i sadziły rośliny, obejrzały spektakl pt. „ Kultura w naturze”. Cieszymy się bardzo, że spędziliśmy bardzo aktywnie i miło czas

Warsztaty z recyklingu

Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w warsztatach recyklingowych w Edukacyjnym Centrum Przyrodniczo-Ekologicznym w Chlebnie. Panie z ogromnym zaangażowaniem wykonały przepiękne dynie oraz wianki na słomianych kółkach. Swoje prace zabrały ze sobą i udekorowały nimi swoje pokoje. Zajęcia były bardzo ciekawe a atmosfera wspaniała.

Dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury w Łobżenicy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

” Święty Mikołaj dla Seniora”

Nasza placówka bierze udział w akcji „ Święty Mikołaj dla Seniora”. Podopieczne z dużym zaangażowaniem – same lub z pomocą pracowników napisały listy do Świętego Mikołaja. Piszą w nich o swoich marzeniach oraz potrzebach. Czytając te listy, jesteśmy bardzo wzruszeni , ponieważ okazało się, żeby wywołać uśmiech na twarzy naszych podopiecznych wystarczyło tak niewiele

Spotkanie z przyjaciółmi

W minionym tygodniu mieliśmy okazję gościć Naszych przyjaciół z pobliskiego DPS-u z Dębna. Rozmowom przy stole na przeróżne tematy towarzyszyła kawa i pyszny poczęstunek. Następnie wszyscy bawiliśmy się na dyskotece. Po wspólnej zabawie, aż żal było się żegnać, ale każdy wracał do siebie ze wspomnieniami i uśmiechem na twarzy.

GRZYBOBRANIE

Bardzo często Nasze Mieszkanki pod opieką pracowników spędzają bardzo aktywnie czas i wybierają się do pobliskiego lasu na grzyby. Po kilku godzinnym spacerze wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni ze swoich zbiorów powracają do domu. Pani Magda z podopiecznymi przygotowała przepyszne kotlety z grzybów i hamburgery.

KINO

Wczorajszy dzień był pełen wrażeń. Nasze Panie pod opieką terapeutów pojechały do kina. Tym razem obejrzały polską komedię romantyczną: „Miłość na pierwszą stronę”. Po seansie korzystając z okazji poszły na zakupy do galerii handlowej. W drodze powrotnej zjadły pyszny obiad oraz deser w Dworku „ Koper” w Grabównie. Podopieczne z uśmiechem na twarzy powróciły do swojego Domu.

Mini Pleyback Show

W piątek 12 września po całym Domu roznosiła się muzyka i śpiew, a to wszystko za sprawą zorganizowanego u nas Mini Playback Show. Nasze Mieszkanki przy pomocy terapeutów i opiekunów w dobrze dobranych do swojego repertuaru strojach wykonały m.in. takie utwory jak : „Jozin z Bazin” , „Dżaga”, „Chicken song”, „Facet to świnia”, „Wyglądasz idealnie”, „ Lalunia”, „ Bamboleo”. Występy Artystów przyniosły wiele radości i uśmiechu publiczności, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.