WYCIECZKA DO KINA

Dnia 13 maja została zorganizowana wycieczka do kina . Tym razem obejrzeliśmy polską komedię pt. „ Za duży na bajki”. Po seansie wybraliśmy się do McDonald. Panie korzystając z okazji udały się na zakupy do galerii handlowej.

PIKNIK INTEGRACYJNY

W minionym tygodniu korzystając z uroków wiosny odbył się piknik, na którym gościliśmy Naszych przyjaciół z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej z Dębna. Spotkanie odbyło się w parku przy pysznym poczęstunku. Wszyscy w znakomitych humorach tańczyli przy dźwiękach muzyki.

Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima

Grupa teatralna działająca w Naszym Domu recytowała wiersze znanych polskich pisarzy Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. W kolorowych strojach Panie zaprezentowały utwory takie jak: „Abecadło”, „ Samochwała”, „ Skarżypyta”, „ Leń”, ,, Bambo”, „ Okulary”, „ Pajac”. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

POŻEGNANIE ZIMY

W dniu dzisiejszym w Naszym Domu Mieszkanki pożegnały zimę. Pięknie przystrojona marzanna towarzyszyła nam podczas spaceru nad rzekę Lubczę. Przy śpiewie i muzyce przywitaliśmy Panią Wiosnę. Po powrocie odbył się piknik i pierwsze wiosenne grilowanie . Pogoda i humory nam dopisywały.

PREZENTACJA O ŻYCIU PSZCZÓŁ

W piątek 18.03.2022 r. Mieszkanki Naszego Domu obejrzały i wysłuchały prezentację przygotowaną przez terapeutę- Panią Karinę na temat życia pszczół. Panie dowiedziały się czym w ulu zajmują się pszczoły i jaka jest ich rola w środowisku. Mieszkankom zaprezentowano strój pszczelarza, który pszczelarz zakłada podczas pracy w pasiece.

Odwiedziny Świetego Mikołaja

Już tradycyjnie 6 grudnia odwiedził nasze Mieszkanki długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Panie bardzo ucieszyły się na spotkanie z Nim i przywitały go z wielką radością i wielkimi brawami. Mikołaj obdarował Panie słodkościami i obiecał, że wróci do Nas za rok.

Konkurs poetycki

Gallery

W minionym tygodniu w Naszym Domu odbył się konkurs poetycki. Uczestniczki zaprezentowały najpiękniejsze utwory o tematyce jesiennej. Pracownicy terapii przygotowali przepiękną scenerię, w której Mieszkanki recytowały swoje wiersze przy spokojnej, jesiennej muzyce, a po południu została zorganizowana dyskoteka dla Mieszkanek Naszego Domu. Wspomniany dzień był pełen emocji i wrażeń, dzięki któremu wszyscy mogliśmy wczuć się w klimat jesienny.

Przedstawienie ” Śpiąca Królewna”

Grupa teatralna działająca w Naszym Domu pod opieką terapeutów zaprezentowała przedstawienie pt. „ Śpiąca Królewna”. Przepiękna sceneria i wyjątkowo śliczne kostiumy wykonawców oraz znakomicie odegrane role wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Cieszymy się bardzo, że mieszkańcy czerpią z prezentowanych występów wiele radości.

TURNIEJ BOULE

Dnia 21.10.2021r. Nasze Panie miały okazję wziąć udział w turnieju boule dla osób niepełnosprawnych zorganizowanego przez sołectwo Jeziorki. Zawody wzbudziły sporo emocji. Była wspaniała zabawa i przepyszny poczęstunek. Nasze Mieszkanki były bardzo szczęśliwe, ponieważ do Domu wróciły ze srebrnymi medalami na szyi.

Zakończenie lata

Na zakończenie słonecznego lata zorganizowany został w Naszym Domu piknik. Spędziliśmy go w towarzystwie naszych przyjaciół z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w Dębnie. Pogoda była znakomita. Czas bardzo szybko minął na wspólnej zabawie, śpiewach i tańcach oraz rozmowach przy pysznym poczęstunku.