WYCIECZKA NA BASEN

Nasze Mieszkanki pod opieką terapeutów wyjechały na basen „Laguna” do Złotowa. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach wodnych, zjazdach na zjeżdżalni oraz odpoczynku w jacuzzi. Czas spędzony w wodzie oprócz korzyści zdrowotnych dostarczył wiele radości i przyjemności. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka

POWITANIE WIOSNY

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny czyli 21 marca wszystkie Mieszkanki Naszego Domu powitały wiosnę. Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca. Pięknie przystrojona Marzanna towarzyszyła nam podczas przemarszu wokół Domu. Przy śpiewie i muzyce przywitaliśmy Panią Wiosnę.

Kino

15 marca Nasze Mieszkanki pod opieką terapeutów pojechały do pobliskiego kina w Łobżenicy. Tym razem obejrzały polską komedię romantyczną: „ Szczęścia chodzą parami”. Po seansie korzystając z okazji poszły do restauracji „ Podkowa” na pyszny obiad oraz deser.

Odwiedziny przedszkolaków

14 marca 2023r. mieliśmy okazję gościć w Naszym Domu dzieci z Przedszkola w Łobżenicy. Po oficjalnym przywitaniu obejrzeliśmy wspaniale przygotowany występ z okazji Dnia Kobiet. Były piękne wiersze, śpiewy, nie zabrakło także układu tanecznego. Mali goście byli bardzo wyczekiwani przez Naszych podopiecznych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem talentów aktorskich dzieci. Na zakończenie swojego występu Przedszkolaki zaprosiły zebranych do wspólnych tańców, które wprawiły wszystkich w wesoły nastrój. Po przedstawieniu Nasi Goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Spotkanie towarzyskie

9 marca odbyło się spotkanie towarzyskie z naszymi przyjaciółmi z DPS z Dębna z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzny. W restauracji „ Podkowa” wypiliśmy kawę i zjedliśmy pyszne lody. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale mimo wszystko ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dzień Kobiet

W Naszym Domu 8 marca odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, podczas którego Dyrektor Domu- Pan Krzysztof Banach złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Mieszkanki zaprezentowały występ słowno- muzyczny, a Pan Maciej zagrał kilka utworów na saksofonie. Następnie wszystkie Panie zostały zaproszone na przepyszny poczęstunek, podczas którego każda z Pań otrzymała od Naszych Panów przepięknego kwiatka. W tym szczególnym dniu każda podopieczna poczuła się wyjątkowo.

POŻEGNANIE DYREKTORA -EDWARDA STARSZAKA

W Naszym Domu odbyło się uroczyste pożegnanie Pana Dyrektora – Edwarda Starszaka. Po 24 latach aktywnej pracy zawodowej Pan Dyrektor pożegnał się z Pracownikami oraz Mieszkańcami, przechodząc na zasłużoną emeryturę. Z wielkim sentymentem i ze łzami w oczach dziękowaliśmy Panu Dyrektorowi za lata wspaniałej pracy i wielkiego zaangażowania na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie, za cierpliwość i wyrozumiałość, za uśmiech, za dobre serce. Mieszkanki przygotowały wzruszające przedstawienie, w którym podziękowały za wspólnie spędzone lata. Dzień pożegnania Dyrektora nie był dla nas radosnym dniem, mamy jednak powody, by się cieszyć, bo dane nam było spotkać na swej drodze wyjątkowego, zawsze oddanego pracy człowieka. Panie Dyrektorze! Życzymy Panu zdrowia, ciepła i spokoju w życiu osobistym, aby wszystkie plany i marzenia spełniły się właśnie teraz – na EMERYTURZE.

Finał akcji ” Święty Mikołaj dla seniora”

20.12.2022r. w Naszym Domu odbył się wyjątkowy finał akcji „ Święty Mikołaj dla Seniora”. Mieszkańcy Naszego Domu za sprawą Fundacji – otrzymali cudowne prezenty. 76 Podopiecznych napisało listy do Św. Mikołaja prosząc w nich o zrealizowanie swoich najskrytszych marzeń i oczekiwań. Reakcja Św. Mikołajów z całej Polski przerosła wyobrażenie Nas wszystkich. My jako Pracownicy przeżyliśmy piękne chwile wzruszenia, natomiast Nasi wspaniali Mieszkańcy poczuli się wyjątkowo- dzięki temu, że każdy z nich dostał swój wymarzony, upragniony prezent, który sprawił dużo uśmiechu na twarzy, wiele radości – pojawiły się także łzy wzruszenia. Dziękujemy Fundacji „ Święty Mikołaj dla Seniora”, wszystkim Mikołajom oraz koordynatorce pani Paulinie F. za zaangażowanie i poświęcenie w realizacje marzeń Naszych Mieszkańców.

Dzień Sportowca

Korzystając z przepięknej jesiennej pogody we wtorek został zorganizowany Dzień Sportowca. Przygotowanych zostało wiele ciekawych konkurencji m .in. : slalom hokejowy, rzut do wiszącego pajaca, rzut lotką do tarczy, skoki przez skakankę, skok w dal z miejsca, rzut woreczkiem do kosza, rzut przez obręcz. Po wspólnej rozgrzewce, którą przeprowadził Pan Maciej rozpoczęto rywalizacje. Po podliczeniu wszystkich wyników wręczone zostały dyplomy oraz nagrody.

” CZERWONY KAPTUREK”

Grupa teatralna działająca w Naszym Domu pod pieczą Pani Beaty zaprezentowała po raz kolejny fascynujące przedstawienie pt. „ Czerwony Kapturek”. Przepiękna sceneria, śliczne kostiumy aktorów oraz znakomicie odegrane role wywarły na wszystkich widzów ogromne wrażenie. Wszystko było tak jak w prawdziwej bajce. Spektakl ten został nagrodzony wielkimi brawami .