Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce

Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce

Dzięki realizacji projektu grantowego „ Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce” zostało zakupione wyposażenie i sprzęt pozwalający ograniczać narażenie na zakażenie „Sars-CoV-2 „mieszkańców Domu . W ramach projektu pozyskano :
bezdotykowe pojemniki do płynu dezynfekcyjnego, bezdotykowe termometry do pomiaru temperatury,  bramkę do pomiaru temperatury i identyfikacji noszenia maseczek a także koncentratory tlenu, lampy biobójcze, ozonatory oraz oczyszczacze powietrza i maty dezynfekcyjne .
Wyposażenie to pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa pracy personelu .

 

Dziękujemy FUNDACJI BIEDRONKA

W dniu 16.12.2020r. Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie otrzymał darowiznę w postaci: artykułów chemicznych, środków ochrony osobistej oraz artykułów spożywczych z FUNDACJI BIEDRONKA. Niniejszym Dyrektor, pracownicy oraz mieszkanki Domu Pomocy Społecznej składają serdeczne podziękowania za przekazaną darowiznę, która jest wynikiem wielkiego zrozumienia dla naszych potrzeb i przede wszystkim serca dla drugiego człowieka..

Mini playback show

Dnia 20.08.2020r. na terenie Domu odbył się mini playback show. Panie wczuły się w rolę znanych piosenkarzy i zaprezentowały swoje ulubione utwory takie jak:
„Córka rybaka”, „ Miłość w Zakopanem”,,Za krokiem krok”„Ruda tańczy jak szalona”,,Seniorita”, ,, Mama ostrzegała”, „Szalona”, „Malowane usta”. Był to czas spędzony w miłej atmosferze , nie zabrakło również wspólnej zabawy i wręczenia upominków.

 

PIKNIK W NASZYM DOMU


 

Dnia 13.08.2020r. na terenie Naszego Domu odbył się piknik integracyjny dla naszych mieszkanek, który rozpoczął się wspólną zabawą taneczną. Nasze Panie bawiły się przy muzyce disco polo. Następnie po wspólnej imprezie Panie zostały zaproszone na pyszne kiełbaski z grilla. Pogoda nam dopisywała i nie zabrakło również uśmiechu na twarzy Naszych Podopiecznych.

Odwiedziny przedszkolaków

Dnia 10 marca odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Publicznego z Łobżenicy wraz ze swoimi opiekunami. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzach zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne recytując, śpiewając i tańcząc w rytmie wiosennych piosenek. Po występie dzieci wręczyły Naszym mieszkankom własnoręcznie wykonane kolorowe laurki. Swoim występem wzbudziły zachwyt i wzruszenie. Po przedstawieniu zaproszono małych artystów na słodki poczęstunek. Przedszkolaki miały także okazje obejrzeć wnętrze Naszego Domu i poznać choć trochę codzienne życie mieszkanek. Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny i już czekamy z utęsknieniem na kolejne spotkanie.

Dzień kobiet

Dnia 9 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet w Naszym Domu. Podczas wspólnego spotkania Pan Krzysztof-główny administrator w imieniu mężczyzn złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył słodkie upominki. Nasze Panie przepięknie wyrecytowały wiersze związane z Dniem Kobiet. Bardzo miłą niespodziankę sprawił nam Pan Maciej, który zagrał na saksofonie dwa utwory: „ Despasito”, oraz „ Perfeckt”. Występ ten nagrodzony był gromkimi brawami. Dzień upłynął w wyjątkowej, wzruszającej atmosferze- a dla wielu Pań był wielkim przeżyciem.

Koncert Polskiego Chóru Męskiego z Wyrzyska

Kilkuletnią tradycją naszego Domu są odwiedziny w okresie karnawału Polskiego Chóru Męskiego z Wyrzyska. Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać przepięknego koncertu kolęd i pastorałek. Był to mile spędzony czas pełen emocji i wzruszeń. Mieszkanki naszego Domu wspólnie z chórzystami zaśpiewały kolędy. Za wzruszający koncert Dyrektor Domu podziękował a także wręczył pamiątkowy dyplom. Następnie wszyscy zasiedliśmy do wspólnego poczęstunku przy którym rozmawialiśmy o występie, przeżywając wcześniejsze niezapomniane chwile.

Zabawa karnawałowa

Dnia 23.01.2020r. w Chlebnie odbyła się zabawa karnawałowa w której uczestniczyli mieszkańcy naszego Domu, a także zaproszeni goście z DPS: Falmierowa, Dębna, Suchorączek, Rzadkowa oraz uczestnicy WTZ Liszkowa. Spotkanie zostało rozpoczęte wspólnym poczęstunkiem. Dalszą częścią imprezy były tańce w rytmie polskich piosenek. Podczas zabawy nie zabrakło konkursów z nagrodami. Wszyscy bawili się doskonale podczas wspólnego biesiadowania, po czym ze smutkiem nadszedł czas pożegnania . Zabawowicze powrócili do swoich Domów z uśmiechem na twarzy. Karnawałowy nastrój na długo pozostanie w sercach i w pamięci Naszych mieszkanek.

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Dnia 14 stycznia 2020r Mieszkanki Naszego Domu odwiedziły oddziały Przedszkolne w Łobżenicy. Podczas spotkania Pani Dyrektor przywitała Nas bardzo mile i serdecznie po czym grupa mieszkanek przedstawiła przygotowaną wcześniej jasełka. Po przedstawieniu dzieci wraz z naszymi mieszkankami zaśpiewały kilka kolęd co wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Dzieci nagrodziły naszych aktorów gromkimi brawami po czym w miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę z dziećmi. Na zakończenie naszych odwiedzin zostaliśmy zaproszeni na przepyszny słodki poczęstunek i kawę. Wizyta w Przedszkolu przyniosła wiele wspomnień i wrażeń oraz wiele radości i uśmiechu na twarzy Naszych mieszkanek. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniale spędzony czas.

JASEŁKA 10.01.2020R.

W dniu 10.01.2020r. w Domu Pomocy Społecznej odbyła się jasełka, w której wystąpiła grupa mieszkanek Naszego Domu pod czujnym okiem instruktora KO. Wśród świątecznej scenografii aktorzy w pięknych strojach z dużym zaangażowaniem przedstawili przygotowany program artystyczny. Całość jasełek przeplatała się wspólnym śpiewaniem kolęd, tworząc świąteczną atmosferze i niepowtarzalny nastrój. Zaprezentowane przedstawienie sprawiło dużo przyjemności oraz wrażeń wśród oglądającej publiczności.