Odwiedziny Świetego Mikołaja

Już tradycyjnie 6 grudnia odwiedził nasze Mieszkanki długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Panie bardzo ucieszyły się na spotkanie z Nim i przywitały go z wielką radością i wielkimi brawami. Mikołaj obdarował Panie słodkościami i obiecał, że wróci do Nas za rok.

Odwiedziny Świętego Mikołaja

Już tradycyjnie 6 grudnia odwiedził nasze Mieszkanki długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Panie bardzo ucieszyły się na spotkanie z Nim i przywitały go z wielką radością i wielkimi brawami. Mikołaj obdarował Panie słodkościami i obiecał, że wróci do Nas za rok.

Konkurs poetycki

Gallery

W minionym tygodniu w Naszym Domu odbył się konkurs poetycki. Uczestniczki zaprezentowały najpiękniejsze utwory o tematyce jesiennej. Pracownicy terapii przygotowali przepiękną scenerię, w której Mieszkanki recytowały swoje wiersze przy spokojnej, jesiennej muzyce, a po południu została zorganizowana dyskoteka dla Mieszkanek Naszego Domu. Wspomniany dzień był pełen emocji i wrażeń, dzięki któremu wszyscy mogliśmy wczuć się w klimat jesienny.

Przedstawienie ” Śpiąca Królewna”

Grupa teatralna działająca w Naszym Domu pod opieką terapeutów zaprezentowała przedstawienie pt. „ Śpiąca Królewna”. Przepiękna sceneria i wyjątkowo śliczne kostiumy wykonawców oraz znakomicie odegrane role wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Cieszymy się bardzo, że mieszkańcy czerpią z prezentowanych występów wiele radości.

TURNIEJ BOULE

Dnia 21.10.2021r. Nasze Panie miały okazję wziąć udział w turnieju boule dla osób niepełnosprawnych zorganizowanego przez sołectwo Jeziorki. Zawody wzbudziły sporo emocji. Była wspaniała zabawa i przepyszny poczęstunek. Nasze Mieszkanki były bardzo szczęśliwe, ponieważ do Domu wróciły ze srebrnymi medalami na szyi.

Zakończenie lata

Na zakończenie słonecznego lata zorganizowany został w Naszym Domu piknik. Spędziliśmy go w towarzystwie naszych przyjaciół z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w Dębnie. Pogoda była znakomita. Czas bardzo szybko minął na wspólnej zabawie, śpiewach i tańcach oraz rozmowach przy pysznym poczęstunku.

Wycieczka do Więcborka

W minionym tygodniu Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie wraz z terapeutą pojechały na wycieczkę integracyjno-edukacyjną do Więcborka. Podczas tej wyprawy zwiedziły ciekawe miejsca: zabytkowy kościół ewangelicki, grobowiec rodziny Konkiel z tarasem widokowym oraz molo więcborskie z fontanną na jeziorze. Następnym przystankiem była plaża miejska oraz kamienny most kolejowy, przy którym znajduje się ujście rzeki Orla. Panie z wyprawy przywiozły uśmiechy na twarzach oraz pamiątkowe zdjęcia.

TARGI TWÓRCÓW W ŁOBŻENICY

W niedziele na bulwarze w Łobżenicy odbył się Targ Twórców. Nasze Panie oraz inni twórcy z naszego regionu zaprezentowali swoje rękodzieła artystyczne. Nie zabrakło makram, łapaczy snów, pięknych serwet, torebek, obrazów, rzeźb itp. Zespół wokalny Naszego Domu przygotował i zaśpiewał kilka piosenek. Atrakcją był również występ Corado Yanez. Na zakończenie wszyscy Twórcy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Wycieczka do Sarbinowa

11 sierpnia Mieszkanki Naszego Domu pod opieką terapeutów pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę nad polskie morze do Sarbinowa. Dzięki sprzyjającej pogodzie wszyscy bardzo chętnie spacerowali nad brzegiem morza. Panie wróciły w dobrych humorach z miłymi wspomnieniami oraz pięknymi pamiątkami.

Playback show

Nasze Panie po raz kolejny wzięły udział w playback show i wcieliły się w rolę swoich ulubionych idoli. Śpiewały i prezentowały układy do najpopularniejszych utworów, takich jak „ Ramie w ramie”, „ Jadą, jadą misie”, „ Kawiarenki”, „ Musisz się starać”, „ Miód malina”, „ Jozin z Bazin”, „ Nocy mało”, „ Ona dla mnie tańczy”,”Tańcze z nim do rana” . W tym roku zainteresowanie do konkursu było ogromne- 26 mieszkanek przy pomocy terapeutów zostało przygotowanych do imprezy. Niespodzianką był występ Dyrektora, który zaprezentował utwór pt. „Chłop z Mazur”- który został nagrodzony wielkimi brawami. Tego dnia nie było przegranych-wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. W finale wszyscy zatańczyli i zaśpiewali piosenkę pt: „ Odam Ci wszystko” . To był bardzo udany dzień.