Festiwal w Radawnicy

W sobotę braliśmy udział w „Krajna Folk Fesival ’’ w Radawnicy. Zespół muzyczny działający w Naszym Domu zaprezentował kilka utworów ludowych. Bawiliśmy się wspaniale. Dziękujemy Pani Alicji Wenda za zaproszenie.

WYKOPKI

Jak co roku we wrześniu w Naszym Domu odbyły się wykopki. Pracownicy oraz Mieszkanki bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem zbierali ziemniaki. Na koniec czekały na Nas pyszne drożdżówki, pączki oraz kawa.

Grillowanie

Korzystając z ostatnich dni lata w Naszym Domu odbyło się grillowanie, na którym gościliśmy Naszych przyjaciół z pobliskiego DPS-u z Suchorączka. W znakomitych humorach tańczyliśmy przy dźwiękach muzyki. Po wspólnej zabawie, aż żal było się żegnać.

Turniej Boule

Nasze Mieszkanki po raz kolejny brały udział w turnieju boule w Jeziorkach. Była wspaniała zabawa. Panie szczęśliwe i zadowolone z medalami na szyi powróciły do Domu.

” ŚWIĘTO JABŁKA”

W sobotę braliśmy udział w imprezie integracyjnej – „Święto jabłka”, która odbyła się w Witrogoszczu- Osada. Bawiliśmy się przy utworach biesiadnych kapeli „Leśna cytra” oraz podziwialiśmy występy Naszych przyjaciół z DPS Dębna oraz Suchorączka. Było super!

Zawody wędkarskie

22 sierpnia 2023r. nad Jeziorem Młotkowieckim, Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie wraz z Zarządem Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Wyrzysku zorganizował VIII Powiatowe Zawody Wędkarskie dla Osób z niepełnosprawnościami z Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zawody honorowym patronatem objął Starosta Pilski. W rywalizacji udział wzięło 10 dwuosobowych drużyn reprezentujących jednostki z terenu Powiatu Pilskiego oraz gościnnie- drużyna z Zespołu Placówek Wychowawczych w Łobżenicy. Zawody jak zawsze odbyły się w sportowej i wspaniałej atmosferze. Mieszkanki Naszego Domu zwyciężyły i zajęły I miejsce. Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody. Spotkanie zakończono wspólnym posiłkiem.

Targi Twórców

15 sierpnia braliśmy udział w XIX Targach Twórców – Razem z Nami w Łobżenicy, na których zaprezentowaliśmy swoje prace rękodzielnicze. Zespół muzyczny działający w Naszym Domu zaśpiewał kilka piosenek biesiadnych. Panie także miały możliwość wysłuchania koncertu kapeli podwórkowej „Szyberek” z Dworzakowa.

Turniej Boule 2023

28.06.2023r. Nasze Panie miały okazję wziąć udział w turnieju boule dla osób niepełnosprawnych zorganizowanego przez sołectwo Jeziorki. Zawody wzbudziły sporo emocji. Była wspaniała zabawa i przepyszny poczęstunek. Mieszkanki szczęśliwe z uśmiechem na twarzy powróciły do Domu.

Wczasy w Więcborku

Kolejna ośmioosobowa grupa Mieszkanek od 29 czerwca pojechała na wczasy do Więcborka. Pod opieką Pani Eweliny i Pani Alicji fantastycznie spędzały czas: chodziły na plaże, opalały się, kąpały się w jeziorze, spacerowały po promenadzie, jeździły na rowerkach wodnych. Bardzo zadowolone z uśmiechami na twarzach oraz ze wspomnieniami powróciły do Domu.

WCZASY

Grupa Mieszkanek od 26 czerwca wyjechała na kilkudniowe wczasy do Więcborka. Pod opieką Pani Magdy i Pani Oliwii bardzo miło i aktywnie spędzały czas: opalały się, kąpały się w jeziorze, grillowały i smażyły wspólnie pyszne naleśniki. Został także zorganizowany konkurs, w którym Mieszkanki wraz z opiekunkami śpiewały znane piosenki. Udały się także do pobliskiego gospodarstwa w Suchorączku, gdzie podziwiały przeróżne zwierzęta. To był wspaniale spędzony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne wczasy.