Spotkanie przy grillu

W minionym tygodniu w Naszym Domu odbyło się spotkanie przy grillu. Dzięki pięknej pogodzie Mieszkanki wraz z Pracownikami wspólnie biesiadowali na świeżym powietrzu. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry nastrój i humor. Tym akcentem oficjalnie rozpoczęliśmy sezon grillowy.

Organizacja odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie

1. Osoby odwiedzające Mieszkanki zobowiązane są do wcześniejszego uzgodnienia terminu, liczby osób oraz czasu trwania wizyty z pracownikiem socjalnym.

Telefon kontaktowy 67 286-11-34 czynny od poniedziałku do piątku od godz. : 7.00 do 15.00

2. Wizyta odbędzie się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu bądź na terenie parku otaczającego DPS.

3. Przed rozpoczęciem wizyty osoby odwiedzające poddane są kontroli osób wjeżdżających na teren zgodnie z obowiązującą procedurą.

4. Osoby odwiedzające są zobowiązani do złożenia specjalnych oświadczeń.

5. Osoby odwiedzające zobowiązane są posiadać środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki itp.)

6. Podczas odwiedzin osoby odwiedzające są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego.

7. Koordynator zmiany oraz opiekun grupy pozostają w bieżącym kontakcie z odwiedzającymi oraz monitorują przestrzeganie obowiązujących w DPS procedur .

8. Odwiedziny, są możliwe u Mieszkanek, które przyjęły 2 dawki szczepionki przeciw Covid-19.

9. Urlopowanie Mieszkanek, które zostały zaszczepione 2 dawkami szczepionki Covid-19, jest możliwe po wcześniejszych uzgodnieniach.

Inscenizacja słowno- muzyczna „Na straganie” -Jan Brzechwa

Dnia 16.03.2021 w Domu Pomocy Społecznej odbyło się przedstawienie pt. „ Na straganie” . Sala naszej stołówki wypełniła się widzami. Kolorowe stroje, w których wystąpiły nasze aktorki przygotowała Pani Kasia wraz z mieszkankami. Nad całym przedstawieniem czuwał Pan Maciej wraz z Panią Beatą. Panie wcieliły się w rolę warzyw i zaśpiewały piosenki pt. „ Warzywa” oraz „Ogórek wąsaty” . Na koniec został wyświetlony film pt. „ Ratatuj”. Tym akcentem zakończyliśmy kolejny udany i zabawny dzień.

DZIEŃ KOBIET

W tym szczególnym dniu-każda Pani w Naszym Domu mogła poczuć się wyjątkowo. Z okazji święta Mieszkanki wraz z terapeutami przygotowały występ słowno-muzyczny. Panowie zorganizowali specjalną niespodziankę, jaką był występ Zenka Martyniuka, w którego wcielił się Pan Damian natomiast Pan Maciej zagrał na saksofonie utwór Franka Sinatry. Oprócz tego każda Pani została obdarowana pięknym kwiatkiem .Po występie mieszkanki zaproszono na kawę i pyszne ciasto. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale mimo wszystko ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Udział w koncercie „Kalejdoskop Barw Polski”

Mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie bardzo dziękują Państwowemu Zespołowi Ludowemu Pieśni i Tańca „ Mazowsze” za możliwość wzięcia udziału w koncercie na żywo w formule online, który został specjalnie zagrany i zatańczony dla seniorów oraz pracowników Domów Pomocy Społecznych. Koncert zatytułowany „ Kalejdoskop Barw Polski” wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych Mieszkanek.

Mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie bardzo dziękują Państwowemu Zespołowi Ludowemu Pieśni i Tańca                    „ Mazowsze” za możliwość wzięcia udziału w koncercie na żywo w formule online, który został specjalnie zagrany i zatańczony dla seniorów oraz pracowników Domów Pomocy Społecznych. Koncert zatytułowany „ Kalejdoskop Barw Polski” wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych Mieszkanek.

ZIMOWY KONKURS RECYTATORSKI

Jak co roku w Naszym Domu został zorganizowany konkurs recytatorski wiersza zimowego. Dwadzieścia mieszkanek znakomicie przygotowało się i zaprezentowało swój ulubiony utwór poetycki. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Kulig w Naszym Domu.

W tym roku nie zabrakło nam śniegu, dlatego też w poniedziałek na terenie Naszego Domu został zorganizowany kulig dla Naszych podopiecznych. Pogoda nam dopisała. Po udanym kuligu ogrzaliśmy się przy ognisku, zjedliśmy pieczone kiełbaski i napiliśmy się gorącej herbaty z cytryną. Przejażdżka kuligiem to niesamowita przygoda i wspaniały dzień spędzony na świeżym powietrzu.

Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce

Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce

Dzięki realizacji projektu grantowego „ Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce” zostało zakupione wyposażenie i sprzęt pozwalający ograniczać narażenie na zakażenie „Sars-CoV-2 „mieszkańców Domu . W ramach projektu pozyskano :
bezdotykowe pojemniki do płynu dezynfekcyjnego, bezdotykowe termometry do pomiaru temperatury,  bramkę do pomiaru temperatury i identyfikacji noszenia maseczek a także koncentratory tlenu, lampy biobójcze, ozonatory oraz oczyszczacze powietrza i maty dezynfekcyjne .
Wyposażenie to pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa pracy personelu .

 

Dziękujemy FUNDACJI BIEDRONKA

W dniu 16.12.2020r. Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie otrzymał darowiznę w postaci: artykułów chemicznych, środków ochrony osobistej oraz artykułów spożywczych z FUNDACJI BIEDRONKA. Niniejszym Dyrektor, pracownicy oraz mieszkanki Domu Pomocy Społecznej składają serdeczne podziękowania za przekazaną darowiznę, która jest wynikiem wielkiego zrozumienia dla naszych potrzeb i przede wszystkim serca dla drugiego człowieka..