W związku z faktem, iż wielu Mieszkańców naszej Małej Ojczyzny od wielu lat interesowało się losem zabytkowej Szafy Kredensowej (tzw. Szafy Gdańskiej), która przez dziesięciolecia znajdowała się w Budynku Pałacowym Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie informuję, że po ponad 15 latach Szafa Kredensowa powstała w II połowie XIX wieku w stylu neobarokowym o wymiarach 300 x 75 x 195 cm w dniu 21 czerwca 2024r. powróciła do naszego Domu i nadal jest jego chlubą i częścią bogatej historii. Nadmieniam, że obecnie posiadamy dwie bliźniacze szafy, które zdobią wnętrze naszego Pałacu.

Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim Osobom, które przyczyniły się do powrotu Szafy do Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie, a w szczególności:

Panu Rafałowi Zdzierela – Staroście Pilskiemu, za akceptację wcześniej podjętych działań oraz pomoc w organizacji transportu Szafy Kredensowej do Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie

Panu Eligiuszowi Komarowskiemu – byłemu Staroście Pilskiemu, obecnemu Radnemu Rady Powiatu w Pile, za podpisanie wraz ze mną w dniu 15 listopada 2023r. porozumienia w sprawie zwrotu Szafy Kredensowej Domowi Pomocy Społecznej w Chlebnie

Pani Zdzisławie Bosak-Kawa – Radnej Rady Powiatu w Pile, za szczególne zaangażowanie, wsparcie i poświęcony czas w sprawę powrotu Szafy Kredensowej do Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie

Z poważaniem

Krzysztof Banach

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie

Koncert

Dnia 26 czerwca 2024r. dzięki inicjatywie i koordynacji Pani Liliany Turek – psycholog, w naszym Domu odbył się koncert muzyki rockowej i bluesowej. Zaproszone Gwiazdy, Panią Lilianę i pozostałych zgromadzonych przywitał Dyrektor Domu, Pan Krzysztof Banach. Panowie: Jakub Andrzejewski – znany gitarzysta, wokalista i lider zespołu „Pokój Numer 3” oraz Michał Kielak – harmonijkarz roku 2022, zaprezentowali kilka fantastycznych utworów. Pod koniec Koncertu Pan Maciej Sury – Instruktor KO wraz z Gośćmi zagrał na saksofonie utwór pt. „ Sweet home Chicago”. Następnie wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę „Gdzie strumyk płynie z wolna” w nietypowej aranżacji. Otrzymaliśmy od muzyków wspaniały upominek – płytę z utworami pana Michała Kielaka oraz słodkości. Bardzo dziękujemy za wspaniały koncert, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Świętojanki 2024

Dnia 25 czerwca 2024r. z okazji rozpoczęcia lata w naszym Domu odbył się Festyn Rekreacyjno-Integracyjny pod nazwą „Świętojanki”, który został objęty Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni Goście: Pan Kazimierz Sulima – Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile, Pani Sylwia Niedźwiedzka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile, Pan Robert Biskupiak – Burmistrz Łobżenicy, Pan Mariusz Gniot – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łobżenicy, Ksiądz Piotr Pieniążek – Proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Łobżenicy, Pani Iwona Zawitowska – Dyrektor DPS w Falmierowie, Pani Justyna Łoś – Dyrektor DPS w Rzadkowie, Pan Filip Perliński – Dyrektor DPS w Dębnie, Pan Jarosław Grzebyk – Dyrektor DPS im. Jana Pawła II Pile, Pani Anna Szcześniak – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Liszkowie, a także Orkiestra Dęta z Łobżenicy pod batutą kapelmistrza Pana Dariusza Sobieralskiego i Pana Ryszarda Janusza. W Wydarzeniu poza Mieszkankami DPS w Chlebnie uczestniczyli także Mieszkańcy zaprzyjaźnionych jednostek, tj. DPS w Dębnie, DPS w Falmierowie, DPS im. Jana Pawła II w Pile, DPS w Rzadkowie, DPS w Gębicach, DPS w Suchorączku oraz WTZ w Liszkowie. Mieszkanki Naszego Domu zaśpiewały piosenkę letnią pt: „Wędrówka”. Następnie Dyrektor Domu, Pan Krzysztof Banach, powitał przybyłych Gości, podziękował Organizatorom i Sponsorom oraz wypowiedział wiele ciepłych słów do zgromadzonych. Następnie głos zabrali Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile i Burmistrz Łobżenicy. „Świętojanki” uświetnił Koncert Orkiestry Dętej z Łobżenicy. Zgodnie z tradycją odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek, a także szukanie kwiatu paproci. Chętne osoby przeszły nad rzekę Lubcza, gdzie puszczano wianki. Wszyscy wspólnie znakomicie bawili się na zorganizowanej zabawie tanecznej oraz zajadali się przygotowanymi smakołykami. To była bardzo sympatyczna impreza w gronie Przyjaciół, która ma już bogatą historię.

UROCZYSTE OBCHODY 32 ROCZNICY DZIAŁALNOŚCI DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ IM. JANA PAWŁA II W PILE

19 CZERWCA 2024R. ZOSTALIŚMY ZAPROSZENI DO NASZYCH PRZYJACIÓŁ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ IM. JANA PAWŁA II W PILE NA UROCZYSTE OBCHODY 32 ROCZNICY DZIAŁALNOŚCI DOMU. SPOTKANIE ROZPOCZĘŁO SIĘ MSZĄ ŚW. NASTĘPNIE DYREKTOR DOMU PAN JAROSŁAW GRZEBYK POWITAŁ WSZYSTKICH ZAPROSZONYCH GOŚCI I ZAPROSIŁ NA WYSTĘP ARTYSTYCZNY ORAZ PYSZNY POCZĘSTUNEK. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE.

Wczasy w Więcborku

Grupa Mieszkanek od 13 czerwca do 19 czerwca przebywała na kilkudniowych wczasach w ośrodku wypoczynkowym w Więcborku. Panie bardzo aktywnie i miło spędzały czas, spacerowały, grillowały, przygotowywały pyszne przekąski. Nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów. To były cudowne wczasy z niecierpliwością czekamy na następne.

„Spotkanie u Matki”

Dzisiaj braliśmy udział w Przeglądzie Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Spotkanie u Matki”. Mieszkanki Naszego Domu przepięknie zaśpiewały dwie piosenki: „Schowaj mnie” oraz „Niechaj zstąpi Duch Twój”. Po występie zjedliśmy pyszny obiad i lody. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy brać udział w tak wspaniałej uroczystości.

Mile spędzony czas w Łobżenicy

W poniedziałek Nasze Mieszkanki pojechały do pobliskiego kina w Łobżenicy. Tym razem obejrzały polską komedię: „ Masz ci los”. Po seansie Panie poszły na spacer Bulwarem 700-lecia a w The King Kebab zjadły pyszne rollo oraz lody. To był mile spędzony dzień.

ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW

12 marca 2024r. mieliśmy okazję gościć w Naszym Domu dzieci z Przedszkola Publicznego w Łobżenicy wraz ze swoimi opiekunkami. Po oficjalnym przywitaniu obejrzeliśmy wspaniale przygotowany występ z okazji Dnia Kobiet. Nasi mali goście zaprezentowali piękne wiersze oraz piosenki, nie zabrakło również tańców.

Przedszkolaki wręczyły Naszym mieszkankom własnoręcznie wykonane kolorowe laurki, a na sam koniec spotkania odwiedził nas biały, wielki miś, który bawił się wspólnie z uczestnikami imprezy. Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny i już czekamy z utęsknieniem na kolejne spotkanie.

DZIEN KOBIET

Dzień Kobiet stał się wspaniałą okazją  do miłego spotkania. W imieniu męskiej społeczności Dyrektor Domu, Pan Krzysztof Banach złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Mieszkanki zaprezentowały występ słowno- muzyczny, a Pan Maciej zagrał kilka utworów na saksofonie. Następnie wszystkie Panie zostały zaproszone na przepyszny poczęstunek, podczas którego każda z Pań otrzymała upominek. Ten dzień upłynął w wyjątkowej atmosferze i był dla nas wszystkich wielkim przeżyciem.

ZABAWA KARNAWAŁOWA W NASZYM DOMU

W środę została zorganizowana w Naszej placówce zabawa karnawałowa. Brali w niej udział nasi przyjaciele z zaprzyjaźnionych, pobliskich Domów Pomocy Społecznej. Dyrektor Domu- Pan Krzysztof Banach przywitał wszystkich gości i życzył wspaniałej imprezy. Przygotowanych zostało także wiele ciekawych atrakcji. Pani Ilona z grupą Mieszkanek zatańczyła taniec do piosenki ITALODISCO. Odwiedził Nas także wielki biały miś, który bawił się wspólnie z uczestnikami imprezy. Karnawałowy nastrój na długo pozostanie w sercach naszych Mieszkańców.