” CZERWONY KAPTUREK”

Grupa teatralna działająca w Naszym Domu pod pieczą Pani Beaty zaprezentowała po raz kolejny fascynujące przedstawienie pt. „ Czerwony Kapturek”. Przepiękna sceneria, śliczne kostiumy aktorów oraz znakomicie odegrane role wywarły na wszystkich widzów ogromne wrażenie. Wszystko było tak jak w prawdziwej bajce. Spektakl ten został nagrodzony wielkimi brawami .

Święto jabłka

„Święto jabłka” w miejscowości Witrogoszcz- Osada to impreza integracyjna dla niepełnosprawnych. My również braliśmy w niej udział. Zespół wokalny pod pieczą terapeuty – Pana Macieja zaprezentował aż 10 piosenek m.in. : „ Życie to są chwile”, „ Puka Jasiu”, „ Oddam ci siebie”, „ Moja mała góraleczko”, „ Ale jeazz”. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym wydarzeniu.

Odwiedziny Świętego Mikołaja

Już tradycyjnie 6 grudnia odwiedził nasze Mieszkanki długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Panie bardzo ucieszyły się na spotkanie z Nim i przywitały go z wielką radością i wielkimi brawami. Mikołaj obdarował Panie słodkościami i obiecał, że wróci do Nas za rok.

ŚWIĘTOJANKI

Już tradycyjnie na początku lata w Naszym Domu odbyły się Świetojanki- impreza integracyjno-rekreacyjna dla Naszych Pań. Na uczestników spotkania czekały konkursy m.in. : jaka to melodia, najpiękniejszy wianek świętojański, szukanie kwiatu paproci, skakanie przez line itp. Najciekawsza atrakcją było malowanie twarzy podopiecznych przez panią Beatę oraz panią Kasię. Dużo radości sprawił pyszny poczęstunek. Zgodnie z tradycja chętne osoby poszły nad rzekę Lubcza, puszczać wianki. Zabawa przy muzyce trwała długo piękna pogoda dopisywała przez cały dzień

Inscenizacja słowno- muzyczna „Na straganie” -Jan Brzechwa

Dnia 16.03.2021 w Domu Pomocy Społecznej odbyło się przedstawienie pt. „ Na straganie” . Sala naszej stołówki wypełniła się widzami. Kolorowe stroje, w których wystąpiły nasze aktorki przygotowała Pani Kasia wraz z mieszkankami. Nad całym przedstawieniem czuwał Pan Maciej wraz z Panią Beatą. Panie wcieliły się w rolę warzyw i zaśpiewały piosenki pt. „ Warzywa” oraz „Ogórek wąsaty” . Na koniec został wyświetlony film pt. „ Ratatuj”. Tym akcentem zakończyliśmy kolejny udany i zabawny dzień.